Bekendtgørelse om nye medlemmer

Maj 2020

Natascha Schødts, Virum

Marts 2020

Sara-Irini Schmidt, Brabrand
Signe Lund Jensen, Åbyhøj

Februar 2020

Maria Schøler Nørgaard, Risskov

December 2019

Khatera Shafaq, Tilst

Anna Valsted Strobel, Aalborg

Marianne Bach Storgaard, Søborg

Cecilie Frejstrup Maibing, Hillerød

Liv Johanne Buk, Søborg

Rikke Wesselhöft, Odense C

Susie Andersen, Odense SØ

November 2019

Mette Rugbjerg, Virum

Mette Bjerggaard, Risskov

Sidsel Møller-Helgestad, Nørre Aaby

Eileen Gabriel, Næstved

Jimmi Badawey, Brøndby

Malene Elise Toft, Hillerød

Anne Kirstine Karstoft Hansen, Dyssegård

Pernille Castensøe-Seidenfaden, Hillerød

Oktober 2019

Andra-Ioana Suvei, Odense C

Suzan Ali, Aalborg

Hannah Plato Jørgensen, Vanløse

Johanne Sørensen, København NV

Sarah Leth de Fønss, Kolding

September 2019

Janne Mayland Kongsted, Glostrup

Anna-Rose Cecilie Mora-Jensen, Virum

Cæcilie Bøgh, Viby J

August 2019

Rie Louise Dyhr, Østerbro

Helene Grønborg, Vanløse

Juli 2019

Kåre Donskov Nielsen, Sorø

Juni 2019

Malene Budde, Risskov

Lily Manzello Johansen, København V

Marts 2019

Sara Højslev Avlund, Risskov

Doris Helena Føns, Valby

Karoline Krause-Jensen, København N

Louise Lagoni, Roskilde

Februar 2019

Henriette Christensen, Aalborg SØ

Louise Nyvang Jensen, Ringsted

Peggy Törn, Brabrand

Mette Voetmann, Skødstrup

Katrine Søborg Spang, København V

Erika Kvistgaard, Skødstrup

Sie Karen Kolthoff, København K

Lis Hentze Poulsen, Helsingør

Nina Staal, Frederiksberg

Marie Louise Charlotte Max Andersen, København

Anh Thao Andersen, Middelfart

Jacob Isøe Klærke, Aarhus C

januar 2019

Mathias Hjortebjerg, Viborg

Christina Horsager Pedersen, Aalborg

Ninja Meinhard Ottesen, København N

december 2018

Lise Nielsen Wulff, Viby J

Emilie Riis Kjeldsen, Århus C

Anne Line Jørgensen, København V

november 2018

Christiane Toudal Bak, København SV

Jakob Paludan, Odder

oktober 2018

Caroline Maigaard Christensen, Århus C

Sofie Aage, Holbæk

Kathrine Lauritsen, Risskov

Sofie Pedersen, København

Leela Sengupta Carstensen, Gentofte

Mirela Debost, Aarhus C

september 2018

Julie Damgaard Sandahl, Risskov

Line Lindebo Holm, København N

Maria Thers Lauritsen, Roskilde

Rikke Christiansen, Vejle

Henriette Sundgaard, Kongens Lyngby

august 2018

Louise Fugl, København N

Steffen Jonsson, Valby

Jette Nissen, København S

Sivert Haltbakk Sandvik, Valby

Sofie Simony, Søborg

Sarah Maria Bandholtz Bjerg, Kongens Lyngby

Mai Lund, København Ø

Steffen Thorsen, København Ø

Morten Bruun Korsholm, København NV

Inge Willer, Aalborg

Ida Marie Ziethen, Skørping

Rikke Maria Dahl, København V

Rune Sørensen, Århus N

Sebastian Wenzel Most, Odense C

juli 2018

Maria Ullerslev, Gjern

maj 2018

Nina Margrethe Raunkjær, Århus

Dorthe Hansen Precht, Nærum

Arendse Torp-Pedersen, København V

Ladan Ghulam Mohommad, Aabenraa

april 2018

Zanne Larsen, Aalborg

Line Granild Bie Mertz, Risskov

Alexander Hagen Kristensen, Holbæk

marts 2018

Henriette Schmock, Albertslund

Efthalie Korkoli, Aalborg

januar 2018

Lasse Langhoff, København S

november 2017

Mette Engbæk, Jyllinge

oktober 2017

Agnete Sørensen, Aalborg

Ganna Kovalova, Vallensbæk

Line Jaritz Nielsen, Bjert

Susanne Kathem, Malmø

Jonas Sveen Jespersen, Vejle

september 2017

Signe Faurschou, København N

Pernille Rønn Hoeck, København Ø

Troels Græsholt-Knudsen, Århus N

august 2017

Nikolaj Quaade, København N

Ida-Marie Mølstrøm, København S

Martin Køster Rimvall, Frederiksberg C

Anne Sigaard Ferreira, Risskov

Carina Gammelmark, Skørping

juli 2017

Kara Aranda, Smørum

juni 2017

Lisbeth Sidenius, Vejle

Bodil Espensen, Herning

Anne Schwarz Walsted, Frederiksberg

maj 2017

Maria Torstensson Kjeldsen, Skibby

Søren Krue, Holbæk

april 2017

Line Fløjborg, Sønderborg

marts 2017

Nina Timmerby, København K

Februar 2017

Stina Borg Jensen, Aarhus

Laura Al-Dakhiel Winkler, Odense

januar 2017

Signe Kruse Ventzel, Aarhus

Sara Doroudian,  Aalborg

Kathrine Hesselberg Nikolajsen, Skanderborg

Anne Louise Mühlmann, Aalborg

Gerd Mucchiano, Klampenborg

december 2016

Margareta Maunsbach, Risskov

NOVEMBER 2016

Lea Nørr, Brabrand

september 2016

Anne Sofie Bisgård, Gentofte

Janni Birch, Albertslund

Erica Ramstad,  København V

august 2016

Marie Kahlke, Ålsgårde

Ida Ingeholm, København Ø
Birgitte Frederiksen, Hellerup

Lene Andersen Malmstrøm, Odense M

juli 2016

Steen Frobenius, Viby Sj.

Juni 2016

Andrea Christine Ipsen, Espergærde

Mette Overgaard Nielsen, Lejre

Maj 2016

Kristin Sanne, København V

Februar 2016

Erik Døssing, Glostrup

Januar 2016

Lill B. Hindhede, Hillerød

Mette Fruensgaard, Gentofte

Nicola Reichel, Lyngby

Katrine Maigaard, København S

December 2015

Ida Katrine Holdgaard-Thomsen, København K

Oktober 2015

Ulla Schierup Nielsen, Risskov

Ditte Ellersgaard, København N

September 2015

Anna Knakkergaard, Randers NV

Martine Isabel Boyle, København S

August 2015

Mette Berg Christiansen, Kastrup

Juli 2015

Ida Marie Jøhnk, Holbæk

Juni 2015

Anne Hansen, Aarhus N

Maj 2015

Lasse Sørensen, Esbjerg

Marts 2015

Nicolas Schnell, Aarhus V

Anne Sofie Uggerby, Aarhus N

Februar 2015

Elín Bjarnadóttir, Næstved

Signe Ventzel, Aarhus V

Helle Lefmann, Ølstykke

Tina Rask Elmholdt, Mårslet

Marina Haals Jensen, Esbjerg

Januar 2015

Anna Sofie Kjærgaard Hansen, Aarhus C

Rikke Damgård, Bjert

Mette Sørensen Langfrits, Harlev J

November 2014

Mette Wenzel, København K

Kirsten Krarup Keller, Aarhus C

Yamuna Ratnasingham, Aarhus C

Jonathan Lassen, Åbenrå

Oktober 2014

Laura Aviaja Rudkjøbing, København Ø

Janne Julie Møller, Frederiksberg

Anne Cathrine S. Petersen, København S

Malene Trägårdh, Holte

September 2014

Sanne Kolding Ersgaard, Sverige

Jeppe Plesner, Odense

Mette Morre Aabenhus, Egå

Marie Sommer Boysen, København N

Juli 2014

Dorte Linde-Bech, Viborg

Juni 2014

Tina Messell, Kongens Lyngby

Maj 2014

Marie Kjestrup, Bryrup

Marts 2014

Sophia Nikolajsen, København Ø

Anne-Sofie K. Christensen, Farum

Tine Eilert Mejer, Åbyhøj

Februar 2014

Lise Ellemann Höegh, Humlebæk

Rannvá Vang, Odense C

Marie Louise Max Andersen, København V

Januar 2014

Anne Sofie Hansen, Aalborg

Merete Juelsgaard Kannegaard, Risskov

Sarah Madsen, København S

Diem Nguyen Bentzon, Horsens

December 2013

Lena Engelund Holm, Højbjerg

Pehag Booyash, Brønshøj

Camilla Blegvad-Nissen, Hjortshøj

Ulla Britt Pedersen, Brabrand

Stine Sarauw Lindegaard, Aarhus C

November 2013

Maria Sander Jensen, 8000  Aarhus C

Oktober 2013

Pernille Svalastoga, København Ø

September 2013

Susanne Møller, Hinnerup

Juli 2013

Maja Nyland Westermann, Hellerup

Juni 2013

Ditte Roth Hulgaard, Kolding

Karina Møller Hoel, Holbæk

Maj 2013

Susanna Reinert-Petersen

April 2013

Anne Virring Sørensen, Højbjerg

Marts 2013

Sissel Marie Aagaard, Valby

Ida Ketscher, København N

Line Nordahl Larsen, Støvring

Helene Grønning, Charlottenlund

Heba Abu Rida, Vallensbæk

Februar 2013

Rikke Vognbjerg Sydenham, Odense

Louise Hyldborg Lundstrøm, Helsinge

Mathilde Frahm Laursen, Ålborg

Carina Winkler Sørensen, København N

Karsten Gjessing Jensen, Rødovre

Januar 2013

Rebekka G. Perlick

December 2012

Meryam Javed, Hvidovre

Karin Nielsen, Herning

November 2012

Rikke Rosholm Jørgensen, Hvidovre

Oktober 2012

Sara Emilie Poulsen, Aalborg

Julia Bech-Azeddine, Bagsværd

September 2012

Sanne Veng Secher, Haslev

Astrid Høeg Tuborgh, Skanderborg

Eline Levin, Klampenborg

August 2012

Henrik Sångren, Skævinge

Maj 2012

Annika Nylandsted, Frederiksberg

Sonja Holm-Yildiz, Hillerød

Februar 2012

Kristine Kaalund-Jørgensen, Frederiksberg

Mathilde Hansted, København

Januar 2012

Anna Cecilie Hegrand Alver, Århus

November 2011

Daniel F. Nathansen, Holte

Kira Garvang, Aarhus

Bodil Toft, Højbjerg

Nicola Ballin, Roskilde

Anne Riis Jensen, Haderslev

Ingrid Sindø, Sorø

Michelle Kring, Herning

September 2011

Jakob Paludan, Aarhus

Mia Hother Jørgensen, København

August 2011

Anja Duelund, Måløv

Rasmus Winther, Risskov

April 2011

Sara Juul Mansachs, København Ø

Michaela Bresland Johansen, Hellerup

Kerstin von Plessen, Rungsted Kyst

Marts 2011

Ditte Rudå, Hornbæk

Januar 2011

Karen Hansen Kallesøe, Ry

Anne-Mette Haarup Lie, Lystrup

Marie Aadal Andersen, Kirke Værløse

Vibeke Thomsen, Nyborg

Line Ranzau Hansen, Hørning

December 2010

Mads Frellsen, Allerød

November 2010

Bettina Fage-Larsen, Odense

Oktober 2010

Lilita Thomsen, Esbjerg

September 2010

Pernille Darling Rasmussen, Roskilde

Sara Cathrine Theut, Aalborg

Nyheder

Se hvad der er i planerne indenfor Børne- og Ungdomspsykiatrien.

Se alle nyheder her - Se alle nyhedsbreve her

Få nyhederne i din indbakke

Ønsker du at modtage nyheder fra børne- og ungdomspsykiatrien, så tilmeld dig helt enkelt her, skriv dit navn og din mailadresse og modtag løbende nyheder.

Twitter @BUP_DK

Følg vores tweets med fokus på bla.a. forskning, uddannelse af speciallæger og behandlingstilbud.

Følg os på Twitter

Indmeldelse

BUP-DK er medlem af Organisationen af Lægevidenskabelige Selskaber (LVS, tidl. DMS) og er tilsluttet European Society of Child and Adolescent Psychiatry (ESCAP).

Medlemskabet koster 1600,- kr. årligt, heraf går 300,- kr. til medlemskab af FYP, for hvem det er relevant. Det første års medlemskab er gratis.



Børne- og Ungdomspsykiatrisk Selskab i Danmark
Mølleparkvej 10 | 9000 Aalborg | Tlf. 23 39 32 28